Trochu z iného súdka .... súkromého ...

Pridané: 23.5.2018 14:33:11 Počet zobrazení: 685

23 Máj 2018

Trochu z iného súdka ... súkromného ...

Trochu z iného súdka .... súkromého ...

Trochu z iného súdka ... súkromného ...

Niekedy sa mi stane, že pod vplyvom udalostí, hviezd, hormónov, pozorovaní, začnem cítiť jemný tlak niekde na hrudi a infarkt to, našťastie, nie je. Je to u mňa prejavom toho, že mám chuť a potrebu niečo povedať. Nie som žiaden motivátor, ale čítať viem, a teda viem aj to, že som už pár z vás, ženy moje, k niečomu jemne postrčila práve cez moje písmená.

Žijeme veľmi zvláštnu dobu. Naháňame sa stále za niečím, pričom nám uniká to najvzácnejšie, čo máme. ČAS. Nemáme čas. Uniká nám to aj napriek tomu, že to často vyslovujeme. "Nemám čas".

Môj osobný problém je, že ja nejako furt chcem íst proti prúdu. Milujem spontánnosť a s jej deficitom sa v živote veľmi zle vyrovnávam. Ako keby som sa nechcela v živote obrať o to,čo práve cítim, čo práve chcem.
Nie je to ani týždeň, čo som stala v kruhu svojich blízkych priateliek (vďaka bohu za ne) a vo víre smiechu a zábavy som sa snažila zaviesť rituál, zlaté pravidlo...aby sme sa raz za mesiac stretli. Na mieste a outfite nezáleží, záleží len na tom, že sa stretneme a budeme rozprávať, čo ženská duša ráči. Bolo nás šesť a všetky do jednej (pardón, všetky až na jednu) mi odpovedali z fleku" Lu ,zabudni, to sa nedá. Nedá sa zaznelo asi 15x....nedá sa...lebo práca, lebo deti, lebo muži...všetky to poznáme, alebo aspoň niečo z toho. (týmto vás všetky pozdravujem,ľúbim vás a nevzdám to!!! ), ...len ma to "nedá sa " už niekoľko dní poriadne irituje a ruší. Lebo, na kom to vlastne záleží? Naozaj nenájdeme v mesiaci jeden spoločný deň? Bude asi krásne spomínať na to, na akom projekte, daňovom priznaní, ľudskom živote, či kabelkách sme pracovali, no stačí to? Lebo to ženské v nás, čo sa mení na dievča, keď začneme klábosiť tam v ten večer bolo v každom páre očí. Videla som to tam.

Prinútilo ma to premýšlať. Kedysi som chodila raz za mesiac na kozmetiku, pravidelne na vlasy, pedikúru....ups! Kedy som bola na kozmerike? Nedalo sa...Lebo mam malú a mám MamaLu. Lebo nemá kto povarovať, lebo makáme, aby sme mohli cestovať...ale nejak som vnútri povädla. Ako si vlastne chcem nájsť čas na svojich blízkych, keď si ho neviem nájsť pre seba? A tak som požiadala rodinu a všetkých svätých a ukradla si deň. Teraz sedím, znovuzrodená a cítim sa krásna. Mám sa rada, možno prvýkrát v živote tak naozaj. Ženy! Tešte sa, čo príde po 30.ke tie, čo tam ešte nie ste. Lebo už vieme všetko, čo máme vedieť. A raz za čas poproste svojich blízkych a šlohnite si deň. Celý len pre seba...aby ste mohli žiariť a vaše svetlo potom dopadne aj na celú rodinu. A keď sa podarí...ukradnite ešte jeden, pre svoje kamošky...

P.S. : Maily, ktoré prišli ráno, v tej schránke normálne počkali až do večera! Zákazníčky, ktoré ich poslali za ten deň neobjednali 14 tašiek inde! A ak náhodou aj áno, malo to tak byť.

Už viem, že sa svet nezrúti.
Ďalšia lekcia: nemusím odpovedať na všetko hneď, nemusím vyriešiť všetko hneď, trpezlivosť! A za toto vďačím jóge, že mi prišla do života. Učím sa a prijímam s pokorou.
Ďakujem ????

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info